Zdjęcie w tleZdjęcie w tle

Co nowego w CPP Poland

Aktualności
TMS 2023 - Coroczne Spotkanie & Wystawa
17.05.2023

TMS 2023 - Coroczne Spotkanie & Wystawa

W dniach 19-23 marzec w San Diego (USA) odbyło się 152 coroczne spotkanie i wystawa TMS. Jest to jedna z największych i najbardziej renomowanych konferencji materiałowych. Wydarzenie to składa się z wielu tematycznych sesji plenarnych, gdzie w ciągu kilku dni można poznać najnowsze badania z szerokiego zakresu dziedziny materiałowej, prowadzone na całym świecie. W trakcie trwania konferencji, w hali wystawiają się także dostawcy materiałów oraz sprzętów, prezentując swoje najnowsze rozwiązania. Popołudniami prowadzone są także sesje posterowe, gdzie również można prezentować wyniki prowadzonych prac badawczych.

CPP Poland było w tym roku reprezentowane przez 2 osoby z Działu Badań i Rozwoju oraz 1 osobę z Działu Technologicznego. W ramach konferencji mogliśmy rozpowszechniać wyniki badań realizowanych przez CPP wraz z polskimi uczelniami. Projekty były prowadzone przy wsparciu dofinansowania rządowego. Pierwszy poster „Analysis of the phase stability in the directionally solidified Ni-based superalloy MAR-M247” przygotowany w ramach projektu POIR.01.01.01-00-1335/20 , natomiast drugi “Microstructure evaluation of the turbine high pressure HPT aircraft engine rotor blades with internal channels reproduced by monolithic cores” opracowany  w ramach projektu POIR.04.01.04-00-0001/17-00.

 

TMS to ciekawe doświadczenie podczas którego można poszerzyć wiedzę, porozmawiać z przedstawicielami różnych jednostek badawczych oraz dostawcami. Wprawdzie pogoda nie do końca dopisała, ale w wolnych chwilach miło było pospacerować po San Diego.