Zdjęcie w tleZdjęcie w tle

Co nowego w CPP Poland

Aktualności
TMS 2024 - Coroczne spotkanie & Wystawa
22.04.2024

TMS 2024 - Coroczne spotkanie & Wystawa

W dniach 3-7 marca 2024 w Orlando (USA) odbyła się 153 edycja renomowanej konferencji TMS.

Jest to duża konferencja materiałowa, która składa się z tematycznych sesji plenarnych, gdzie w ciągu kilku dni można zapoznać się z badaniami prowadzonymi obecnie na całym świecie, wystawiane są materiały oraz urządzenia, a popołudniami odbywają się sesje posterowe. Sesje te, są dodatkową okazją do dyskusji i spotkań.

Od kilku lat, CPP Poland wykorzystuje to prestiżowe wydarzenie do rozpowszechniania wyników badań prowadzonych w ramach projektów z dofinansowaniem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. W tym roku, zaprezentowane zostały dwa plakaty: “Influence of the solution heat-treatment on the microstructure changes of the directionally solidified MAR-M247 Ni-based superalloy”  opracowany w ramach projektu POIR.01.01.01-00-1335/20 oraz “The as‑cast microstructure and oxidation resistance of the X‑40 Co‑based superalloy for aerospace applications” przygotowany w ramach projektu POIR.01.01.01-00-0631/18. Pierwszy z plakatów, cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem i został zakwalifikowany przez komisję oceniającą do finału konkursu na najlepszy plakat.

 

Podczas TMS mogliśmy również porozmawiać z przedstawicielami jednostek naukowych z całego świata. Odnowiliśmy także znajomości, które w przyszłości mogą zaoowocować prowadzeniem wspólnych badań.